SAUNY A INFRAKABINY

!!!! NOVINKA V NAŠEM SORTIMENTU !!!!

SOLNÉ SAUNY

Patříme mezi první firmy na trhu, které nabízejí spojení solné terapie se saunováním.

Saunová kamna se solnými kameny zajistí vytvoření ideálního klimatického prostředí. Účinnost dosažená ve Vaší sauně je dokonce vyšší než v solné jeskyni, kde není používán generátor suchého aerosolu. Ten má velmi účinný ozdravný vliv pro celkovou relaxaci a regeneraci lidského organismu, zvláště pro osoby trpícími onemocněním dýchacích cest, astmatem, bronchitidou, alergiemi, kožními chorobami, atd..

Dále nabízíme SOLNÉ PROSVĚTLENÉ STĚNY pro docílení jedinečného relaxačního a inhalačního efektu ve Vaší sauně. 


SAUNY

Sauny dodáváme pro privátní užití i do veřejných provozů, jelikož splňují veškeré hygienické a bezpečnostní normy. Je možné vyrobit saunu přímo na míru Vašim požadavkům, jako samostatné objekty i jako vestavěné do daného obezděného prostoru. Kabiny jsou kompletně vyráběné z materiálů vysoké kvality – severský smrk, topol, cedr a hemlock. Kompletní vnitřní vybavení je z africké vrby abachi. Ve stěnách sauny je tepelná izolace s parozábranou.

Sauny rozdělujeme do dvou typů dle vybavení a provedení - typ LUX  nebo EXKLUZIV, ovšem oba typy jsou uspokojí  zákazníky s vysokými nároky na kvalitu použitých materiálů a jejich zpracování, což se projeví na celkovém provedení i životnosti saun.

Příprava a montáž: - pro stavbu sauny musí být připravena rovná podlaha s dlažbou v odvětrané místnosti a samostatně jištěný přívod elektrického proudu do místa umístění ovládací skříňky, respektive její silové části (vně kabiny). Pro stavbu panelové sauny nutno počítat s mezerou cca 5 cm od stěny místnosti. U vestavěných saun je nutno připravit pod kamny otvor pro přisávání čerstvého vzduchu cca 7x7 cm a pod stropem místnosti otvor pro odsávání vzduchu cca 10x10 cm. 


 

Základní tvarové provedení saunových kabin. . .


 


 

 

 

 

 

 


INFRAKABINY                                                                    

Infrakabina není sauna, je úsporná, jelikož potřebuje méně energie pro jedno „saunování“ cca 1kWh. Výhodou je nižší teplota vzduchu (cca 55 °C) v infrakabině a tím zpřístupnění této terapie i lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny (po konzultaci s lékařem astmatici, alergici, kardiaci ...).

Při této formě „saunování“ se ohřívá nejen povrh těla, ale teplo proniká i do hloubky tkáně a dochází k rychlejšímu prohřátí požadovaných částí těla než při klasickém saunování. K ohřevu organismu dochází přenosem tepelné energie infračerveným zářením v neviditelné části spektra (princip soluxu při nahřívání čelních dutin) a ne ohřevem od horkého vzduchu (cca 115 °C) jako u klasické sauny.

příprava a montáž - nemusíte ji speciálně stavět, ani pro ni mít zvláštní místnost - nejmenší kabinka vystačí i s místem o málo větším než 1 metr čtvereční. Zařízení se dá zapojit do obyčejné zásuvky s běžným napětím 220 V.

 

 

 • Základní vybavení sauny typu LUX :                                                       viz. FOTOGALERIE

• Kabina s libovolně prosklenými dveřmi vč. celoskleněných

• Lavice s podhlavníky

• Kompletní zádové opěrky

• Mezilavicová opěrka

• Rošt na podlahu

• El. saunová kamna s digitální regulací vč. kalíšku na esence a krytu kamen

• Světlo s krytem

• Teploměr 
 

 • Základní vybavení sauny EXKLUZIV

• Saunovou kabinu s livobolně prosklenými dveřmi vč. celoskleněných

• 1 ks libovolného prosklení na boční stěně sauny

• El. saunová kamna s digitální prog. regulací D150 s dálkovým ovládáním

• Kryt kamen                                                                                              viz. FOTOGALERIE

• Lavice s masivní hranou nebo polohovací lavice

• Zádové opěrky nad všemi lavicemi

• Mezilavicové opěrky

• Podhlavníky

• Rošt na podlahu

• Saunové světlo s krytem

• Teploměr + vlhkoměr

• Přesýpací hodiny 

 

 • Základní vybavení INFRAKABINY:

• Kabina vč. libovolně prosklených dveří

• Lavice

• Infrazářič 2x200W

• Světlo

• Teploměr
- kabinu je možné vybavit dalšími doplňky - osvětlení „hvězdné nebe“, barevné spektrum. 

 

 

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY

 


SMRK tl.16mm - dřevo s pryskyřicí s drobnými zdravými suky a živou strukturou, je pevné, odolné okolnímu prostředí,vhodné na vnější i vnitřní obklady stěn

 

TOPOL tl.17mm - dřevo měkké bez suků, pryskyřice a třísek, je nejvhodnější tuzemský materiál pro vnitřní vybavení sauny i pro obložení stěn, nezahřívá se, zůstává příjemně chladné 

 

ABACHI (africká vrba) - toto měkké dřevo bez suků, pryskyřice a třísek, je nejvhodnější pro vnitřní vybavení (lavice) jen velmi pomalu přijímá teplo z okolí a zůstává příjemně chladné pro tělo

 

HEMLOCK (kanadská borovice) tl.14mm - exkluzivní saunové dřevo s velmi jemnou strukturou, bez suků a pryskyřice, velmi stabilní, minimálně pracuje a nekroutí se, vhodné pro obložení stěn

 

CEDR tl. 12mm - dřevo s extrémní odolností vůči vlhku, vhodné pro obložení stěn, jeho typická vůně uchovává v interiéru příjemné aroma po několik let

 

 


 

 SAUNOVÁ REGULACE


 • Regulace R100 pro výkony 3– 9 kW

R100 je vhodná k ovládání všech saunových kamen určených pro suchou finskou saunu. Regulace je třístupňová, což nám zaručuje hospodárný a šetrný provoz Vaší sauny.
Krytí IP 20 – vhodné pro suché a dobře větrané prostory.

Fuknce regulace:
- digitální ukazatel teploty - max. 110 °C
- předvolby zapnutí sauny - 24 h časovač
- nastavení doby provozu - max. 12 h
- ovládání osvětlení
- čidlo teploty a tepelně nevratná pojistka
 • Regulace R500 shoda s R100

R500 má navíc oddělený displej, vhodná pro umístění s většími nároky na design, pro ovládání saun u bazénu a v prostředí s vyšší vlhkostí. Regulátor umožňuje ovládat i příkony vyšší než 9 kW. Ovládání je na bezpečné napětí 24V. Další výhodou je združené ovládání Barevného spektra, kde lze zapnou jak klasické osvětlení nebo u Barevného spektra nastavit jednotlivé barvy, případně automat proměny barev osvětlení. Krytí – bezpečné napětí 24V ovládací části.

 


 


 • Regulace R2000 shoda s R500

R2000 je uzpůsobena k ovládání saunových kamen s parním generátorem. Regulace má všechny vlastnosti předchozích regulací s tím, že dokáže řídit i vlhkost v sauně. Krytí – bezpečné napětí 24V ovládací části.

 


  SAUNOVÁ KAMNA

Jsou to elektrická celonerezová kamna určená pro rodinné i veřejné sauny. Používají se pro suché i vlhké sauny, kde se zvýšení vlhkosti dosahuje poléváním lávového kamení. Pokud požadujeme v sauně vlhkost vyšší, lze kamna osadit parním zvlhčovačem, což je zásobník na cca 1l vody, která se odpařuje ohřevem od topných spirál.

  

 • Saunová kamna (D)- DELTAS 3kW - 9kW


Od příkonu 4,5 kW kamna obsahují 7 kg lávového kamení pro akumulaci tepla a možnost intenzivnějšího odpařování při polévání kamen. V sauně jsou kamna zavěšena na stěně (přímo na dřevěném obložení), při respektování min. bezpečných vzdáleností.

Doporučená regulace : R 100, R 500

 
 

 • Saunová kamna (DV) - DELTAS VULCAN 4,5kW-18kW


Saunová kamna DELTAS VULCAN jsou elektrická celonerezová kamna s vysokou účinností přeměny elektrické energie na tepelnou. Vzhledem k velkému množství akumulačních kamenů je udržovaná teplota v sauně rovnoměrná a nedochází k přehřívání vzduchu a následnému úbytku kyslíku. Kamna umožňují extrémní polévání vodou, pro ještě intenzivnější zvlhčování vzduchu v sauně. Nerezové díly vnějšího pláště lze nahradit keramickými kachlemi, popř. deskou z mramoru či žuly. 

Doporučená regulace : R 100 (4,5-9kW) , R 500

 
 


 


 

 • Saunová kamna (DVT) - DELTAS VULCAN TROPIC vč. parního vyvíječe

Celonerezová elektrická saunová kamna DELTAS VULCAN TROPIC jsou opatřena parním vyvíječem s nezávislým zdrojem vývinu páry, digitální regulací teploty i vlhkosti s teplotním a vlhkostním čidlem. Takto lze volit režim provozu sauny: suchá - vlhká (vitální) - mokrá - parní (turecká lázeň), případně lze přímo nastavit v % relativní vlhkost (až do 65 % RH) a k ní je automaticky přiřazena odpovídající teplota, a naopak se k nastavené teplotě automaticky přiřazuje odpovídající vlhkost. Současně použitím různých bylin, esencí, solí apod. lze vytvářet různé druhy terapií - tyto probíhají nejčastěji v režimu tzv. mokré (bylinné apod.) sauny, kdy se teplota pohybuje do 60°C relativní vlhkost do 50% RH.

Doporučená regulace : R 2000

 


 

 • Saunová kamna (DVK) - DELTAS VULCAN KOMFORT vč. parního vyvíječe


Saunová kamna DVK 4,5 - 9 kW, mají parní vyvíječ zakomponován přímo do tělesa kamen. Při naprosto shodných parametrech kamen dochází ke značné úspoře prostoru v sauně nutného pro instalaci kamen.Všechny funkce a režimy jsou shodné s kamny DVT.

Doporučená regulace : od 12 - 18 kW - R 2000 s rozvaděčem do 18 kW


 • Saunová kamna NA DŘEVO


Využití je v případech nedostatečné dimenze el. proudu, nebo při požadavku na specifické klima vytvářené kamny na dřevo. Kamna jsou umístěna v prostoru potírny, odkud je i přikládání. Nový systém cirkulace horkého vzduchu zvyšuje účinnost kamen, efektivním spalováním se dosahuje sníženého obsahu sazí.


 


© 2017 deltabazeny.cz, made by webdesign studio EpaX